Odbierz
za darmo!
25€

Błędy rozdającego

Rozdający czy to przy stole do pokera czy do Blackjacka czy do jakiejkolwiek innej gry karcianej to tylko człowiek, któremu także zdarza się popełniać błędy. Warto wiedzieć, co nastąpi po takowym błędzie, gdy znajdujemy się w kasynie. Jeżeli pierwsza rozdana karta zakryta, odwróci się taki sposób, że gracze ją zobaczą to karty rozdawane są na nowo po ówczesnym ich potasowaniu. Jeżeli zdarzy się to przy kolejnych kartach to rozdanie trwa dalej.

W takim przypadku gracz nie może zachować odwróconej karty, po skończonym rozdaniu rozdający wymienia odkrytą kartę na tą z góry talii. Jeżeli więcej niż jedna karta zostanie odkryta przez błąd krupiera, rozdanie musi zostać powtórzone. Jeżeli rozdający się pomyli i Flop będzie zawierał zbyt dużo kart to musi on być rozdany od nowa. Jeżeli na stole zbyt szybko pojawi się Turn (np. przed licytacją) to karta ta zostaje spalona a na stół, jako Turn jest kładziona karta, która miała być początkowo riverem.

Jeżeli krupier rozda pierwszemu graczowi omyłkowo jedną kartę za dużo, tą, która miała być flopem, to jest ona spalona a z następnych kart jest wykładany flop. Jest szereg zasad w pokerze czy innej grze karcianej, które rozwiązuje szereg sytuacji, dzięki temu gra jest przejrzysta, a w kasynie gry nie dochodzi do żadnych niemiłych sytuacji.

Zobacz także

  1. Główne kategorie pokera
    Runda licytacji występuje po pierwszym rozdaniu jak i każdej rundzie, w której gracze dobierali karty. Stud Poker polega na tym, iż każdy z graczy otrzymuje ...