Odbierz
za darmo!
25€

Główne kategorie pokera

Większość rodzajów pokera wywodzi się z DRAW, czyli pokera dobieranego. Pierwszym rodzajem pokera był 5 Draw Poker. W zależności od rodzaju pokera gra się w niego przy stoliku czy to w kasynie internetowym czy tradycyjnym od dwóch do dwunastu osób. Wyróżniamy trzy podstawowe kategorie pokera, z których to wywodzą się później ich rodzaje: Draw Poker, czyli poker dobierany ma dosyć proste zasady. Każdy z graczy biorących udział w danym rozdaniu otrzymuje pięć kart własnych, zakrytych. W zależności od rodzaju pokera następuje jedna lub kilka rund, w których to można wymienić karty na własne na inne z talii.

Runda licytacji występuje po pierwszym rozdaniu jak i każdej rundzie, w której gracze dobierali karty. Stud Poker polega na tym, iż każdy z graczy otrzymuje zakryte i odkryte karty. Następnie następuje uzupełnienie kart graczy. W każdej z rund rozdawana jest jedna karta zakryta lub odkryta, w zależności od odmiany pokera. Tak jak i poprzedni po każdej takiej rundzie następuje licytacja. Flop Poker to poker, w którym rozdawane są karty dla każdego z graczy, a na środku stołu pokerowego znajdują się karty wspólne, które są odkryte.

W każdej następnej rundzie zostają dodane kolejne karty odkryte na stole. Po każdym rozdaniu następuje licytacja. Najpopularniejsza grą pokerową typu Flop Poker jest Texas Hold’em.

Zobacz także

  • Czy Online Gambling Nagrody się do Uzależnienie od gier hazardowych?
    To pytanie może pobudzić wiele emocji z kasyna online. Istnieje wiele osób, które będą całkowicie zgadza się z tym, że nagrody i oczywiście doprowadziłoby ...