Odbierz
za darmo!
25€

Poker

Zgarnij darmowy bonus i zagraj w kasynie online

 

Poker fascynuje ludzi od wielu lat tak samo mocno. Jest w tej karcianej grze coś takiego, co wciąga graczy bez reszty. Być może jest to sama gra, która jest emocjonująca, która wywołuje w graczach wiele skrajnych emocji. Być może graczy przyciąga do pokera, obietnica wygranej, sława i bogactwo. Trudno określić jednoznacznie, co takie sprawia, że poker jest najpopularniejszą grą hazardową. By się tego dowiedzieć, należałoby zapytać wszystkich, czyli kilka milionów ludzi, którzy grywają w pokera on line. Jednak najlepszym sposobem, by przekonać się o sile pokera, jest zagrać samemu.

Poker od kilku lat obecny jest w Internecie, w którym można grać w niego na prawdziwe pieniądze. Kasyna on line, które powstały zaledwie kilka lat temu, stworzone zostały między innymi dla miłośników gry poker. Można w nich zagrać nie tylko w pokera, ale też w wiele innych popularnych gier hazardowych, w tym również w kilka odmian gry poker. Dzięki kasynom on line, zwiększyła się moda na grę w pokera. Coraz więcej osób zaczęło interesować się tą formą rozrywki i coraz więcej z nich, pokochało grę poker. Dzisiaj każdy ma łatwy dostęp do kasyna i każdy, kto ma ochotę na partyjkę pokera, po prostu włącza swój komputer i zasiada do gry. Nic bardziej prostszego.

Poker stał się modny, ponieważ jest to bardzo interesująca i wciągająca gra. Każdy może się nauczyć jej zasad i każdy może dziś wypróbować się w grze on line. Przez wieki w pokera grywali tylko nie liczni, którzy, często przypadkiem, nauczyli się zasad gry. Teraz, ze względu na obecność kasyn on line, każdy chce nauczyć się grać, poznać zasady, strategie i taktyki gry i uczestniczyć w prawdziwym pokerowym świecie. Teraz jest to możliwe bardziej, niż kiedykolwiek wcześniej. Jeżeli chęć gry w pokera była i jest również twoim marzeniem, zapraszamy Cię do dalszej lektury.

Krótka historia gry Poker

Poker podobnie jak wiele innych gier przez setki lat tworzył się, ewoluował i modyfikował z innych gier hazardowych. Wielu badaczy historii hazardu, uważa, że pierwsze gry, które przypominały dzisiejszego pokera, można znaleźć już w starożytności. Na dodatek w tak odległych cywilizacjach jak starożytny Rzym i starożytne Chiny. Najbardziej zbliżoną do dzisiejszego pokera grą, była odkryta przez Jonathana Greena w 1864 roku, gra, która uprawiali pasażerowie statku pływającego po rzece Missisipi. Green, podróżując z pozostałymi pasażerami po wzdłuż brzegu Missisipi, zauważył, że pasażerowie z wielką pasją grają w jakąś karcianą grę. Green w swoich zapiskach zanotował wszystkie zasady gry i sam zainteresował się nią do tego stopnia, że zaczął ją praktykować.

To właśnie Green, jako pierwszy nadał grze nazwę Poker, którą najprawdopodobniej zaczerpnął z francuskiej gry karcianej, „poque”.
Poker Greena, bardzo szybko stał się masową rozrywką. Grywał w niego cały dziki zachód. Wkrótce w całej Ameryce, postawały salony gry, w których poker był czołową grą hazardową. W tamtych latach, do gry używano zaledwie 20 kart, a ilość graczy, która mogła zasiąść do gry liczyła od dwóch do czterech osób. Przez wiele lat, poker kojarzony był z grą przeznaczoną dla szemranego towarzystwa. Podczas gry wstrzymano bijatyki, strzelaniny i oszukiwano jak tylko się da. Taki obraz gry w pokera, znamy dzisiaj głównie z westernów, gdzie poker grał drugoplanową rolę w każdym z nich.

Obecnie do stołu pokera zasiadają spokojni i opanowani gracze. Świat dzikiego zachodu zastąpiły luksusowe kasyna, a do gry mogą dzisiaj zasiadać również kobiety. Jedyną walką, jaka toczy się przy dzisiejszych stołach do pokera, jest walka o zwycięstwo i o leżące na stole żetony.
Obecny poker to już 52 karty w talii. Dzięki zwiększonej liczbie kart, w pokerze możliwa jest większa ilość kombinacji układów, co tym samym przekłada się na większe pieniądze, które można wygrać w pokera. Wygrane w pokera bywają naprawdę wysokie, a świadczyć mogą o tym, Ci gracze, których jedynym zajęciem w życiu jest Poker. Najbardziej znani i sławni gracze, potrafią wygrywać miliony dolarów każdego roku, grając jedynie w Pokera.

Zasady gry poker

Jeżeli i Ty pragniesz zdobywać pieniądze w grze poker, powinieneś już dzisiaj usiąść i zapoznać się z podstawowymi zasadami gry. To ważne, jeżeli chce się wygrywać. Poker to gra, w której nie da się wygrać w ciemno, tutaj szczęście nie jest tyle ważne, co umiejętności. Tylko dzięki nim i dzięki doświadczeniu, jakie zdobywa się przez wiele lat grania, można wygrywać naprawdę wielkie pieniądze.
Gra rozpoczyna się, gdy krupier rozdaje po pięć kart każdemu z graczy. W całej talii jest 52 karty. Karty są zakryte i tylko gracz, wie, co otrzymał. Jeżeli gracz otrzymał kiepskie karty może je wymienić na inne. Może wymienić wszystkie pięć kart na nowe, lub tyle ile potrzebuje, czyli jedną, dwie, trzy itd.

Każdy gracz ma prawo do wykonywania ruchów, które za nim zostaną wykonane, musi wypowiedzieć na głos, tak, by pozostali gracze, wiedzieli, co zamierza zrobić gracz.

 • Pasuje – ezygnuje z dalszej gry
 • Sprawdzam –  zmusza wszystkich do wyłożenia kart na stół i sprawdza je.
 • Przebijam – przebija stawki
 • Wymieniam – wymienia karty.

W grze poker wygrywa ten, kto zdobywa największy układ kart. Celem gry jest zdobycie przez gracza kart, które stworzą możliwie najwyższy układ kart. Ponieważ karty, które mają poszczególni gracze, nie są widoczne dla pozostałych graczy, układy, jakie posiadają, są również niewiadome. W pokerze bardzo ważny jest tak zwany Blef, czyli umiejętność zmylenia pozostałych graczy i trzymanie ich w niepewności czy faktycznie ma się zwycięski układ kart czy też nie.

Układy kart od najmniejszego najwyższego:

 • Wysoka karta (High Card) – najwyższa karta, jaką się posiada.
 • Para (Pair) – dwie takie same karty.
 • Dwie pary (Two Pairs) – dwie pary takich samych kart.
 • Trójka (Three of a Kind) – trzy takie same karty.
 • Strit (Straight) – pięć kart w rosnącej kolejności, np. 3,4,5,6,7
 • Kolor (Flush) – pięć kart tego samego koloru.
 • Ful (Full House) – para i trzy takie same karty, np. Dama, Dama, As, As, As.
 • Kareta (Four of a Kind) – cztery Te same karty.
 • Poker (Straight Flush) – to strit I poker w jednej ręce.
 • Poker Królewski (Royal Flush) – 10, Walet, Dama, Król, As w tym samym kolorze.

W kasynie on line dostępnych jej do dyspozycji graczy kilka odmian pokera. Każdy gracz może wybrać spośród popularnych stołów:

 • Royal Holdem
 • Draw Poker
 • Ace to 5 triple Draw
 • 2 to 7 triple Draw
 • 2 to 7 single Draw
 • Five Card Stud
 • Pineapple

Poznając zasady tradycyjnego pokera i odnosząc w nim sukcesy, można pokusić się o wypróbowanie pozostałych odmian tej gry. Poker bez względu na rodzaj, jest bardzo przyjemną i wciągającą rozrywką. Zachęcamy Cię, więc, do gry w pokera on line, ponieważ jest to najłatwiejszy sposób, by nauczyć się tej gry i zdobywać dzięki niej pieniądze. Motywacja, jaką dają pieniądze, jest tak wielka, że z pewnością szybko nauczysz się zasad gry i odnajdziesz swój sposób na zwycięstwo.
Pamiętaj, że Poker wciąga. Nie daj się ponieść emocjom, bądź stanowczy i wykonuj przemyślane ruchy. Tylko tak dojdziesz do wygranej.
Zagraj już teraz w jednym z najwspanialszych kasyn on line. Zapraszamy serdecznie!