Odbierz
za darmo!
25€

Ruletka

 

Zgarnij darmowy bonus i zagraj w kasynie online

Ruletka staje się coraz bardziej popularna rozrywką w Internecie. Prawdziwi hazardziści mogą dzisiaj grać nie tylko w tradycyjnych kasynach, ale również w kasynach online. Ruletka, jest jedną z tych gier hazardowych, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród graczy. Grają w nią nie tylko gracze zawodowi, ale też wszyscy ci, dla których kasyno to swego rodzaju nowość. Ruletka cieszy się taką popularnością głównie za sprawą prostych reguł. W przeciwieństwie do innych gier, ruletka jest prosta, a jej zasady nie zmieniły się od wieków. Jej niezmienność doceniają wszyscy, zarówno stali bywalcy salonów gry, jak i nowi gracze, którzy dopiero uczą się grać.
Ruletka w języku francuskim oznacza małe kółko. Francuskie pochodzenie nazwy ruletka, jest wynikiem tego, że to właśnie francuski uczony, znany matematyk Blaise Pascal wymyślił koło do ruletki. Dzięki niemu, ruletka bardzo szybko znalazła uznanie wśród innych osób i stała się jedną z ulubionych gier francuskich dworzan. Ruletka była od zawsze kojarzona z towarzyskim spotkaniem i dobrą zabawą. Atutem, jaki niewątpliwie ma ruletka jest fakt, że można dzięki niej zarobić sporo pieniędzy. Oprócz tego, że jest wspaniałą, pełną emocji grą, dodatkowo można dzięki niej zarobić.

Gracze na całym świecie poświęcają, więc wolny czas, na grę ruletka online. To gra, która wciąga nie tylko nowych graczy, ale też pochłania bez reszty, tak zwanych starych wyjadaczy. Ruletka jest odprężająca, mimo, że podnosi poziom adrenaliny bardzo wysoko. Każdy gracz podkreśla, że najprzyjemniejszym momentem w całej grze, jest oczekiwanie, w którym miejscy zatrzyma się kulka. Drugim niezapomnianym momentem jest oczywiście chwila, w której okazuje się, że zakład, jaki się obstawiło wygrał. J Marzeniem każdego gracza jest wygrać fortunę w ruletkę, obstawić poprawnie jeden numer i rozbić bank. Ruletka to gra losowa, więc każdy ma takie same szanse na wygranie fortuny. Każdy, kto poświęci chwilę, by poznać i zrozumieć grę ruletka. Zapraszamy do lektury.

Historia ruletki

Przyjmuje się, że datą narodzin ruletki jest rok 1645, kiedy to wspomniany wyżej Pascal, stworzył koło do ruletki, jako dowód na istnienie rachunku prawdopodobieństwa. Pascal przy okazji tworzenia koła do ruletki wytoczył znane do dziś powiedzenie, że lepiej uznawać i wierzyć, że coś istnieje, niż wątpić w istnienie. Ruletka Pascala znana jest też z tego, że suma liczb na jej kole wynosi 666. Liczby te, to biblijny symbol szatana, dlatego też, w pierwszych latach istnienia ruletki, wielu pobożnych francuzów odrzucało ją, ze względu na rzekome diabelskie pochodzenia. Ta diabelska liczba, z upływem czasu przyczyniła się do większej popularności gry ruletka. Zamożnych i znudzonych francuzów pociągała owa tajemniczość i zło, jakie rzekomo kryło się w kole do ruletki.
Gra ruletka bardzo szybko stała się nadworną grą królów i świty królewskiej. Przy stole do ruletki spotykali się politycy, spiskowcy oraz Ci, którzy pragnęli władzy. Ruletka stała się, więc grą towarzyską i przykrywką dla ciemnej strony polityki.
W 1842 roku, dokonano niewielkiej metamorfozy koła do ruletki. Dwaj bracia Luis i Francis Blanc, chcąc wzbogacić się na swoim pierwszym kasynie, dołożyli do koła ruletki pole z numerem 0, które dla kasyna oznaczało 2, 7% przewagi nad graczem. To samo zaledwie kilka lat później zrobili amerykanie, chcąc również zarabiać na popularnej grze ruletka. Amerykanie poszli o krok dalej i dołożyli jeszcze jedno pole, tworząc numer 00. Dzięki temu, ich kasyna miały aż 5, 26% przewagi nad graczami.
W ten sposób powstały dwie odmiany ruletki, które funkcjonują po dziś dzień. Z prostego rachunku wynika, że dla gracza lepiej jest grać przy stole ruletki europejskiej, nie amerykańskiej. Dlatego też, dla graczy, którzy chcą grać w kasynach online, mamy dobrą wiadomość. W większości kasyn internetowych, do gry używane jest koło ruletki europejskiej, zwanej inaczej ruletką francuską.

Zasady gry

To, co wyróżnia ruletkę wśród innych gier, to proste a wręcz banalne zasady gry. O ile w pokerze czy blackjacku należy uczyć się wartości kart, układów i strategii, o tyle w ruletce wystarczy znać proste zasady obstawiania zakładów.
Ruletka europejska to przede wszystkim koło, na którym podzielone i ponumerowane zostały pola od 0 do 37. Obok koła ruletki, najważniejsza jest kulka i krupier, który ową kulkę wpuszcza w ruch. Zadaniem gracza jest odgadnąć, czyli obstawić zakład, w którym miejscu na kole zatrzyma się kulka. By ułatwić zadanie graczom, wiele kasyn pozwala obstawiać do momentu, kiedy kulka powoli traci swój impet i zaczyna staczać się w środek koła. To krupier decyduje, w którym momencie następuje koniec obstawiania, ogłaszając to słowami; „no more”. Gracz, by obstawić swoje zakłady otrzymuje, kupuje żetony.

Ponieważ przy stole do ruletki może grać do ośmiu graczy jednocześnie, żetony mają różne kolory. Ma to zapobiec ewentualnym sporom, co do własności zakładów. żetony gracz umieszcza na odpowiednim miejscu na stole do ruletki. Ogólnie zasady dotyczące położenia żetonów na stole są proste z dwoma wyjątkami. Gdy gracz obstawia zakład podwójny, musi położyć żeton między dwa pola, a w zakładzie poczwórnym, na krzyżyku łączącym wszystkie cztery pola. W innych przypadkach żetony kładzie się po prostu w konkretne pole.
W grze ruletka wygrywa ten gracz, któremu uda się poprawnie wytypować miejsce zatrzymania się kulki. By tego dokonać, warto zapoznać się z rodzajami zakładów, jakie można obstawiać w ruletce.
Zakłady wewnętrzne

 • Straight Up – pojedynczy numer – w tym zakładzie żeton umieszczany jest na jednym numerze – wygrana 1: 35
 • Split – dwa numery – żeton kładziemy na linii między dwoma numerami – wygrana 1: 17
 • Street – trzy numery – żeton umieszczamy na linii rzędów trzech numerów wygrana – 1: 11
 • Corner – cztery numery – żeton kładziemy w miejscu, gdzie przecinają się cztery linie, wybrane przez gracza numery – wygrana 1: 8
 • First Corner – pierwsze cztery numery – wygrana 1: 8
 • Six Line – sześć numerów – żeton kładziemy w miejscu, gdzie linia łączy dwa rzędy – wygrana 1: 5

Zakłady zewnętrzne

 • Sąsiedzi
  Seria to: 22, 18, 29, 7, 28, 12, 35, 3, 26, 0, 32,15,19,4,21,2,25 w europejskiej ruletce. Dziewięć żetonów lub wielokrotności z tego jest zakładem.
 • Trzeci
  Seria to: 27, 13, 26, 11, 30, 8, 23, 20, 5, 24, 16, 33 w europejskiej ruletce. Sześć żetonów lub wielokrotności z tego jest zakładem.
 • Sieroty
  Seria to: 1,20,14,31,9. Pięć żetonów lub wielokrotności z tego jest zakładem.

Kilka mądrych zasad

Trzymając się ustalonych zasad, gra w ruletkę staje się łatwiejsza, a wygrana jest o wiele bardziej realna. Grając chaotycznie, w żadnej grze nie zdobędziesz sukcesów, pamiętaj o tym.

Nigdy nie stosuj zasad i systemów innych graczy. Pamiętaj, że ruletka to gra losowa, w której żaden system nie sprawdza się w pełni.
Postaraj się pamiętać, by nigdy nie obstawiać systemu na 5 liczb. Ten system ma najgorszą stawkę.
Szukaj kasyn, w których będziesz mógł poddać rozdanie za połowę twojego zakładu. Pamiętaj – tylko dla parzystych zakładów.
Ruletka to gra losowa – zawsze o tym pamiętaj. Nie szukaj idealnego systemu dzięki któremu zawsze wygrasz, gdyż taki nie istnieje…